İçeriğe geç

Sık Sorulanlar

Su arıtma cihazlarında kullanılan malzeme kalitesi çok önemlidir. Inline veya tak çevir türü filtre kullanan kapalı kasa cihazlar açık kasa cihazlara göre daha sağlıklı su üretimi sağlamaktadır.

Öncelikle filtre kalitesi ve ömrü, tank ile musluk gibi diğer sarf malzemelerin üretildiği ham maddelere dikkat edilmelidir.

Ayrıca düzenli filtre değişimleri önemli olduğu için, düzenli servis hizmeti verebilecek kurumsal firmalar tercih edilmelidir.

Plastik ambalajlarda satılan içme sularına göre, su arıtma cihazları çok daha hijyenik vetaze içme suyu elde etmemizi sağlar.

Sudaki faydalı minerallerden kasıt genelde kalsiyum, magnezyum vs. gibi halk arasında kireç adı verilen minerallerdir.  Ülkemizin bir çok yöresinde kireç yoğunluğu yüksek şelale veya yeraltı suları bulunduğu ve arıtmadan geçirilen sular %90 civarı arıtım sağladığı için arıtılmış sularda hala mineraller kalır.

İsteğe bağlı olarak cihaza extra filtreleride ekleyerek mineral seviyesi arttırılabilir. Ayrıca ph arttırıcı filtrelerde kullanılabilir.

Cihazda kullanılan filtrenin kalitesine ve kullanım miktarına göre değişim göstermeksuretiyle; tortu ve karbon filtreler ortalama 6-12 ay membran ve tatlandırıcı post karbon filtreler ise ortalama 18-24 ay aralığında değişir.

Su arıtma cihazları arıtılacak suyun içindeki istenmeyen madde miktarı, kullanılan filtrelerin kalitesi ve cihazın pompalı yada pompasız olması durumuna göre değişkenlik göstermek üzere atık su üretir.

Referanslar